אודות

נעים מאוד, שמי לינה טסלר כהן, נשואה ואמא ל-3, ממרכז הארץ. 

אני צלמת פורטרט ודוקטורנטית, חוקרת בתחום תקשורת ויזואלית בעת משבר ביטחוני, באוניברסיטת בר-אילן. 

הקמתי את העסק העצמאי שלי Your Story Photography כדי להאיר סיפורי חיים ולתת להם המשכיות. זוהי זכות גדולה עבורי ומעל הכל – אהבה. 

אני מאמינה שבכל אחד ואחת טמון סיפור המשתוקק לצאת לאור. זהו הסיפור הייחודי לכם. המבט, החיוך, הרגש שהוא לגמרי אתם. החיבור בין הצילום המקצועי לסיפור האישי, מקנה משמעות עמוקה לתמונות, והופך אותן לבלתי נשכחות. 

צילום ככלל זו שפה ויזואלית המשלבת בין קונספט, סטיילינג, קומפוזיציה, תאורה, עריכה, פסיכולוגיה וסטוריטלינג ויזואלי. אך לפני הכל, צילום מאפשר מפגש עם אנשים – וכל אדם הוא עולם ומלואותמונה מוצלחת בעייני היא בדיוק כזו – תמונה הפותחת צוהר לעולמכם, משקפת ומוקירה אותכם כפי שאתם. זוהי גם תמונה המפיחה חיים בזיכרונות, ונוצרת אותם בתוכה, כך שערכה הרגשי לא יסולא בפז. 

בהכשרתי אני בוגרת לימודי צילום סטילס, עריכה, תואר שני במדעי המדינה ותקשורת וניסיון מעשי בדוברות ועיתונאות. את הידע שצברתי לאורך שנים, בזיהוי סיפור וכתיבתו, רתמתי לעבודת הצילום. חלק משמעותי בתהליך העבודה שלי כולל שיחה מעמיקה לפני סשן הצילומים. השיחה היא הזדמנות להקשיב, לשאול שאלות, להבין ולהתאים את הסשן באופן אינדווידואלי. התאמה זו מתאפשרת דרך התבוננות והקשבה ומבחינתי זהו לב האתגר וההנאה. 

תחילת הדרך

מאז ומתמיד הייתי נוסטלגית. בילדותי הקשבתי לסבתא שלי שרה ביידיש, התעמקתי בשאלות פילוסופיות על מהות החיים ושקעתי בעניין רב באלבומי התמונות של המשפחה. כנראה התרפקתי על החיים שהיו פעם, שלא הכרתי כלל אך הם הפכו אט אט לחלק בלתי נפרד מהזהות ומהסיפור האישי שלי.

את דרכי המקצועית התחלתי ככתבת בדוברות העירייה, והתפרנסתי מכתיבה. מידי יום חיברתי נאומים, ברכות, הודעות לתקשורת וכתבות עיתונאיות. בהמשך כתבתי כתבות ומאמרים לקידום תדמיתם של פוליטיקאים ומרצים בכירים. הכתיבה הייתה עבורי הכל והמילים היו כלי העבודה היחיד שהיה לי. אני אכן מאמינה גדולה בכוחן של מילים. ביכולתן להשפיע, להניע, לרומם, להפיל ולהפעיל בנו מנעד רחב של רגשות. מילה טובה בזמן הנכון יכולה להיות הרת גורל ולחרוץ דין ודברים. ואף על פי כן, לעיתים די במבט חטוף בתמונה כדי להבין את כל הסיפור וכל מילה נוספת – מיותרת. אפשר לומר שצילום הוא המשך הכתיבה, באור ולא במקלדת.

המפגש עם המצלמה  

במהלך חופשת לידה עם הבת שלי מילי, הרגשתי שאני זקוקה לשינוי והחלטתי לצאת מהבית "להתאוורר" וללמוד משהו חדש. נרשמתי ללימודי צילום ומפה לשם – התאהבתי. הייתה זו העצמה שבפשטות. היכולת לזהות, לזקק ולבטא מסר מורכב – ללא מילים! בדרך עקיפה זו, חזרתי לתמונות ולאלבומים האהובים, בהם מצאתי עניין, משמעות וערגה. בהמשך התחלתי בתהליך של הסבה מקצועית. לצד עבודתי כשכירה, העמקתי את הידע בצילום, השתלמתי בקורסים מקצועיים וסדנאות אומן עם צלמים בכירים מחו"ל. גיליתי בצילום עולם מרהיב של יופי, אומנות ורגש. וכשהגיע הזמן, יצאתי לעצמאות והקמתי סטודיו בוטיק לצילומי פורטרט. השקעתי בו את כל כולי ואני ממשיכה ללמוד ולהתעדכן מידי יום. 

 

וכפי שמילים מקבלות משמעות כשהן מעבירות לנו מסר, כך תמונות "מדברות" אלינו. הן מספרות לנו על אותה מערכת יחסים מורכבת, בין האדם לבין עצמו. מערכת המשקפת את עולמו, אמונותיו, אישיותו, הדברים היקרים לליבו, השמחה, החרטה והגעגוע המקנן בו.


מוזמנים להמשיך לקרוא בבלוג. 

תודה שאתם כאן. 

לינה 

רצינית כזאת. בת 3, בעיר הולדתי צ'רנוביץ, אוקראינה