מילי והסנאית הוא ספר הביכורים שלי שנולד בשעה טובה ובהמון אהבה, לפני שנה, ביוני 2023. זהו ספר שופע אופטימיות העוסק בחברות, בהתמודדות עם אכזבה ובדרכים לשוב ולהרגע. הספר מעודד שיח מעצים, בהתמודדות עם מצבים שכיחים שילדים חווים בבית, בגן ובבה"ס, מידי יום ביומו.  

ספרים בכלל, ובמיוחד ספרים לילדים, הם עולם מופלא, מחזק ומרומם נפש. ולעיתים אפילו – קרש הצלה. אני מאמינה בלב שלם בכוחן של מילים טובות ובכוחם של הילדים להתגבר על כל מכשול.

זמן קצר לאחר שהספר יצא לאור, החלה המלחמה. 

הקראתי את הספר בכל הזדמנות, ארזתי ושלחתי הזמנות אבל לכתוב ולפרסם בתקופה זו – לא יכולתי. עכשיו לקראת שבוע הספר העברי אני שמחה לשתף אתכם קצת ב"מאחורי הקלעים" של מילי והסנאית. 

 

ההתחלה

הרעיון לכתוב ספר התחיל מסיפור שהמצאתי כשהרדמתי את הבת שלי שקוראים לה: מילי 🙂 

התחלנו להשתעשע עם הרעיון וחלמנו שנוציא לאור את הספר ונטייל ביחד ברחבי בעולם בקראוון גדול, עליו יודבק פוסטר של "מילי והסנאית". כן. קראתם נכון! 

בשלב כלשהו, העברתי את הרעיון לכתב, והתחלתי להשקיע בו מחשבה ואהבה עד שהוא קרם עור וגידים. זה לא קרה בין לילה. ממש לא. 

תחילה עשיתי שיעורי בית, כהרגלי בקודש. התחלתי לרחרח ולהתעניין בתעשיית ספרי הילדים בארץ, ההוצאות לאור והחנויות. רציתי לדעת כיצד הדברים מתנהלים, מי השחקנים הבולטים, מה השיקולים – וגזרתי מכך החלטות. אחת ההחלטות הייתה, להוציא לאור את הספר בהוצאה עצמית, ובניהול עצמי שלי. כך הקמתי את "סנאית הוצאה לאור". 

אם מעניין אתכם תהליך ההפקה של הספר, על כל שלביו, כולל תובנות שלמדתי בניסוי וטעייה, תכתבו לי בתגובות ואכתוב פוסט נפרד בנושא. 

 

הנה כמה מהרגעים המרגשים כשהספר יצא לאור:

בבית הדפוס בתל-אביב. באתי לפקח מקרוב על התהליך ורק כשראיתי את הדפים יוצאים מהמכונה, דף ועוד דף, האמנתי – שזה באמת קורה! 

בשעת סיפור בגן של ליה, ובבה"ס של מילי כולל שיחה על חברות וסבלנות. אני מודה על האפשרות לשתף את הבנות שלי בתהליך, הן היו באמת מדהימות, והתרגשו כל כך. זו הייתה חוויה מיוחדת במינה, והופתעתי מהסקרנות והקשב של הילדים בגן ובבה"ס. 

כבר יצא לי, לא אחת, לעמוד ולדבר בפניי קהל של סטודנטים בוגרים אבל שום דבר לא הכין אותי לקהל של קטנים וחמודים. מאוד חמודים. יצאתי מרחפת על ענן! אין לי ספק שאמשיך במפגשי שעת סיפור לילדים. 

 

תמונות מיריד הספרים ביוני 2023:

והינה חלפה שנה והגיע חודש הספר העברי. בימים אלו, בהם השמחה והעצב מתערבבים, היוצרים המקומיים ממשיכים לכתוב, לקרוא ולעבוד. ובמילה אחת – לחיות. זה לא מובן מאליו ואני מתרגשת לחזור גם ליריד ולפגוש אתכם, הורים וילדים. 

תמונות מיריד הספרים ביוני 2024:

החתולה שלי מנהלת את העניינים פה!
חם לי...
וגם בעלי החמוד הצטרף לתפעול הדוכן

לשיתוף לחצו כאן:

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד