התגובה למתקפה חסרת התקדים על ישראל, כמו כל נושא אחר, הוא סלע מחלוקת. חלק בעד תקיפה, חלק מתנגדים לה. גם המסכימים לכך שנדרשת תגובה מתלבטים לגבי ההיקף, התזמון ואופי התגובה. כן, זו החלטה קשה ומכרעת שעתידה להשפיע על המשך חיינו ועל הדורות הבאים.

החיסול של חסן מהדווי (מוחמד רזא זאהדי) ובכירים נוספים במבנה הסמוך לקונסולייה האיראנית בדמשק, הוא חיסול משמעותי במיוחד. האם צה"ל לא העריך את עוצמת התגובה האירנית לחיסול? האם עיתוי החיסול היה נכון על רקע המגעים לגיבוש עסקת חטופים? האם לא ירינו לעצמנו ברגל? האם אנחנו בכלל מסוגלים להתמודד עם התגובה האיראנית ללא סיוע ארה"ב? שאלות אלו נשמעות בתקשורת ונותרות ללא מענה.

הרגשתי צורך לשבת ולכתוב על הנושא כדי להבהיר את התמונה.

חסן מהדווי נחשב לגנרל בכיר מאוד במשמרות המהפכה, הזרוע הטרוריסטית של איראן, הכפופה למנהיגותה. משמרות המהפכה הוקמו בשנת 79 עם המהפכה האיראנית בה גורש השאה ועלה אייתולה רוחאללה ח'ומייני, כהן דת מוסלמי שיעי פונדמנטליסטי, שהנהיג משטר אוטוקרטי שמרני המתנגד לכל השפעה מערבית וחילונית. משמרות המהפכה נועדו להגן על המשטר האיסלאמי ועל האינטרסים של איראן בהתאם לחזון האייתולה.

ב-89 לאחר מותו של אייתולה רוחאללה ח'ומייני, ירש את הכס אייתולה עלי ח'אמנאי, שהמשיך לבסס את השלטון השמרני ותמך בהאצת תוכנית הגרעין ובנשיאותו של מחמוד אחמדיניג'אד – שבין השאר בשנת 2005 נאם את נאומו המפורסם "עולם ללא ציונות". בהמשך האשים אחמניג'אד את ישראל בהפצת מחלות כדי להרוויח כסף ממכירת התרופות והכחיש שואה.

כח העילית וחוד החנית של משמרות המהפכה נקרא כח קודס, והוא לא רק מסייע לפעילות הטרור באזורנו אלא משמש בפועל כפטרונם של חיזבאללה וארגוני הטרור הפלסטיניים חמאס והג'יהאד האיסלאמי. כח קודס בונה את היכולות של ארגוני הטרור הללו, מאמן אותם, מספק להם תחמושת, מדריך, מנחה ומפקח על פעולתם. בדרך זו, כח קודס פורס את זרועותיו ברחבי סוריה, עיראק, הרשות הפלסטינית, לבנון ומעבר לכך – הוא פועל בזירה הבינלאומית. כך לופת משטר האייתולה את המדינות שאינן מעוניינות או יכולות להתנגד לו באמצעות ארגוני הטרור ויש לכך השלכות – הכלכלה באותה מדינה נפגעת וגם האוכלוסייה, כפי שקורה בלבנון ובכל מקום בו הם דורסים רגל.

המדובר בקיצוניים, השולטים בתעשיית הנשק, בגרעין, בעתודות האנרגיה והרצון המוחלט שלהם איננו שלום עולמי אם כי ייצוא המהפכה האיסלאמית השיעית הפונדמנטליסיטית, הגברת את שליטת טהרן במזרח התיכון ומאבק נגד רפורמה חילונית מערבית, נגד השטן הגדול ארה"ב, נגד השטן הקטן ישראל ונגד מדינות ערב פרו מערביות כפי שכעת ראינו שהם הזהירו את ירדן בל יסייעו לנו.

כח קודס עומד מאחוריי אינספור פעולות טרור כנגד יהודיים כגון תכנון וביצוע הפיגוע בבניין הקהילה היהודית בבאנוס אייריס, ב-2011 סוכלה התנקשות בדיפלומט ישראלי בטורקיה, פיגוע בשגרירות בניו-דלהי, פיגוע בבולגריה וסוכלו ניסיונות התנקשות בדיפלומטים ישראלים בבקו, בטביליסי, בתאילנד ובקניה.

פעילות רבה של משמרות המהפכה נעשית בתחום מודיעין רשת, סייבר, בהפעלת בוטים הפועלים כדי לפלג אותנו מבחינה חברתית תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. 

כח קודס מימן את תשתיות הטרור ברשות הפלסטינית, בעזה ובשכם וסיפק נשק לנוחבות שערפו ראשי תינוקות וטבחו בנוער אוהב חיים ובאוכלוסייה שוחרת שלום.

 

לפיכך, לנהל מלחמה רק מול חמאס וחיזבאללה דומה לנטילת משכך כאבים עוד ועוד כשנדרש ניתוח לב פתוח.

 

אז נחזור רגע לחיסול של חסן מהדווי. מהדווי היה מפקד כח קודס בסוריה ובלבנון, האחראי על העברת התחמושת לחיזבאללה ועסק בפעילות טרור בתוך ישראל. בעת בה טילים נורים על האוכלוסייה בצפון, האם זה עדיין לא הזמן לפעול כדי להשבית את פעילותו של האחראי לכך? האם עדיפה האלטרנטיבה להמשיך ולהמתין למוצא פיו של הארכי טרוריסט סינוואר?

 

נדמה כי התהפכו היוצרות.

איראן היא זו שתוקפת אותנו באמצעות שלוחותיה, חמאס וחיזבאללה ותימן. היא פגעה בעומק האוכלוסייה שלנו, בשטח ישראל, בחיילים שלנו ובעורף האזרחי בדרך הקשה ביותר. 

המשטר האיראני הצהיר מזמן על כוונותיו הזדוניות כלפינו, זו האידיאולוגיה שלו, ולכן התקיפות של ישראל הן פעולות הגנה בלעדיהן אנו לא מצליחים להבטיח את הקיום שלנו במזרח התיכון העוין. איראן היא מעצמה שחרטה על דגלה את הכחדתנו. כפי שראינו בחדשות, לאחר מתקפת הטילים חברי הפרלמנט האיראני קראו "מוות לישראל". 

אז האם אנחנו צריכים להגיב או להסתפק בכך שהדפנו את הטילים בהצלחה מזהירה? אין ספק שיש סכנה רבה בחוסר תגובה. כמו הילד בבה"ס שמסכים לקבל כאפה – למחרת הוא יהיה יעד להתעללות. אין לנו פריווילגיה להיות חלשים מול אוייבנו. אם לא נהיה חזקים יותר, פשוט לא נהיה.

הבעיה היא שמדובר בקיצוניים שלא בוחלים בשום אמצעי. זה כמו שאתה יוצא מהסופרמרקט ורואה אדם מטורף שרץ אליך וחוטף לך את השקית, מלאה במצרכים שאתה זקוק כדי להכין ארוחת ערב לילדיך. אתה יכול לנסות להתעמת איתו אבל רוב הסיכויים שהוא ישלוף סכין וכבר לא תגיע הביתה, אפילו לא לארוחת הצהריים. אתה מבין שזה מסוכן מידיי ומקבל החלטה מושכלת לוותר על הקניות, להתרחק ולקרוא לשוטר שיטפל בפורע החוק. העניין הוא שהסופרמרקט מרושת במצלמות וכל חבריו הטובים צופים בך. בחייאת', אין טעם שתלך יותר לסופרמרקט כי לעולם תאלץ לוותר על המצרכים שלך, עד שאתה וילדיך תגוועו ברעב.

ולכן, לדעתי נדרשת תגובה והיא צריכה להיראות למען יראו וייראו. זהו סיכון שאין לנו ברירה אלא לקחת. 

ההצעות של ארה"ב לפעול בדרך דיפלומטית איננה מספיקה לצערנו. דיפלומטיה, ועוד כזו שארה"ב מובילה, איננה רלבנטית מבחינת איראן. חשוב ונחוץ לפעול במישור המדיני כדי לגבש קואליציה אך כל צעד כזה ייענה בתוקפנות מוגברת, ולא יסייע הלכה למעשה בהגנה על קיומנו. 

אני נוטה לסיים את הפוסטים שלי בנימה אופטימית ואעשה את זה גם כאן, בחלום, גם אם מופרך, לעולם ללא שנאה יוקדת שכזו, בו ניתן להידבר עם בני אדם, בישיבה סביב אותו השולחן, בכבוד והערכה ולא באלימות ובהרג של חפים מפשע. 

לינה 

עמק החולה בגליל. תודה לחיל האוויר שלנו ולארה"ב, בריטניה, צרפת וירדן שהתייצבו לימינינו ברגע האמת, ויירטו את הטילים לפני שחדרו לישראל.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד