הבלוג האקדמי

*הבלוג האקדמי מיועד בעיקר לדוקטורנטים ולמתעניינים בתכנים אקדמיים בתחום תקשורת. אשתף בתכנים על מאמרים, ספרי עיון בולטים, ועל אבני הדרך במסע – התלבטויות, החלטות, קשיים ותובנות.

 

עשור לאחר שפרשתי מלימודי דוקטורט, חזרתי שוב לספסל האקדמיה.

היו כמה סיבות להחלטה לעצור. אחת מהן הייתה שלא מצאתי משמעות בנושא המחקר. לא ראיתי איך הוא מתממשק עם החיים שלי ומעבר לזה, איך הוא מועיל לאחרים. סיבה נוספת להפסקה שלקחתי לעצמי הייתה תחושת הדהירה באותו המסלול ממש – תואר ראשון, שני, לימודי תעודה, כולם באותו התחום. רגע מותק, אמרתי לעצמי, תעצרי כפרה.

האם בדיעבד העצירה נחוותה אצלי ככישלון אישי? ייתכן, אינני בטוחה. היו לה גם תועלות – הצילום הגיח לחיי ועימו התפתח הפן הויזואלי, האתסטי והרגשי בארגז הכלים שלי. יחד עם זאת, תחושת ההחמצה נותרה בעיינה. וכך, כעבור עשור, נרשמתי ללימודי המשך באוניבריסטה.

חזרתי לנקודת ההתחלה של הדוקטורט אבל – אחרת.

עברתי למחלקה אחרת ולתחום מחקרי אחר ושילבתי את הצילום במחקר, את הרגש שהוא מעורבב וחשיבותו. רק לאחר שהרגשתי חיבור לנושא, יכולתי להמשיך להתקדם בנתיב המחקרי.

החלטתי לכתוב כאן על המסע האקדמי שלי מתוך תקווה שהתובנות שצברתי יוכלו לעזור לאחרים, הנמצאים בתחילת הדרך או בצומת קבלת החלטות לימודית ומקצועית. אשמח שנהיה שותפים למסע.

לינה